Bestyrelse og udvalg

 

Bestyrelse:
Formand Lars Elkjær, 21313100, le@tennis.dk
Elite-/træningsansvarlig Sicco Steenhuisen, 30930143, s.steenhuisen@gmail.com
Kasserer Carl-Erik Ullits Christensen, ullits@youmail.dk  
Sekretær Ole Juel-Blicher, 23414820, juel.blicher@gmail.com  
Ungdomsansvarlig Frank Christensen, 20301767, frchrtdc@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Claus Lindberg, 20736539, c.lindberg@youmail.dk
Bestyrelsesmedlem Hugo Bech, 25152206, tuffe@c.dk
Næstformand Sicco Steenhuisen
 
 
Superseniorudvalg:
Hanne Bundgaard, hb@hannebundgaard.dk 
Carl-Erik Ullits Christensen, ullits@youmail.dk  
 
 
Ungdomsudvalg:                                                                
UU formand Frank Christensen                                                  
Lisbeth Kristensen, mail2lisbeth@gmail.com
Tonny Mørup, tomor@vestas.com

Claus Lindberg, uukoordinatorrtk@gmail.com
Irfan Muric, irfoni@gmail.com
Jan Brix, jbrix@historisk-akademi.dk
 
 
Ungeudvalg:
Frederikke Steenhuisen
Laurits Mørup
Elma Erkocevic
Amalie Bræmer-Jensen
Anastasia Lihn

Turneringsudvalg, træning, elite:
Udvalgsformand Sicco Steenhuisen
Lars Elkjær
 
 
Baneudvalg:
Vagn Bundgaard, vmbundgaard@gmail.com  
Niels Rokkjær
Ole Elkjær
Kjeld Andersen
Rudi Bjørn
Mogens Madsen
Christian Anker
 

Hjemmeside:
Lars Elkjær
Knud Petersen, petersen.knud@gmail.com
 

Bookingportal:
Knud Petersen
 

Medlemsregistrering:
Knud Petersen

 
Sponsorudvalg:
Lars Elkjær
Carsten Palsgaard
 

Træning:
Niels Rokkjær
Kim Ankerstjerne
Filip Adamcik
Camilla Hoff
diverse hjælpetrænere (Villads, Laurits, Oliver)
 

Klubhus/haludvalg:
Niels Rokkjær
Carl-Erik Ullits Christensen
Lars Elkjær
 

Gudenå Cup:
Ole Juel-Blicher
Lars Elkjær 
Niels Rokkjær
Vagn Bundgaard
Frank Christensen / UU

 
Juridisk Rådgiver:
Carsten Palsgaard
Hurtig Adgang
Kalender
Se hele kalenderen
Hovedsponsorer
Nybolig
Team Randers Tennisklub
Fru Larsen